piątek, 26 kwietnia 2013

Denim interiors & weddings // Dżinsowe wnętrza i śluby

Będąc ostatnio w małym, lokalnym sklepiku typu "mydło i powidło", wypatrzyłam denimowe poduchy i dywany. Idea prosta- recykling, poprzez wykorzystanie różnych części dżinsowych spodni. Szczególnie urzekł mnie jeden, zrobiony z samych pasków. Wyglądał naprawdę rewelacyjnie i świetnie nadawałby się do pokoju nastolatka (szkoda, że już zaplanowałam pokój mojego F.) 
Postanowiłam zbadać ten temat i zobaczyć jak taki denimowy trend prezentuje się we wnętrzach, akcesoriach i czy używany jest jako motyw przewodni ślubów. Wniosek: wnętrza dekorowane w takim stylu nie są jakoś szczególnie popularne, a śluby, w których jest wykorzystywany, to głównie te w stylu country. Tak naprawdę to nie dziwi. Nie jest to materiał łatwy w aranżacji, ponieważ dominuje w pomieszczeniach. Trzeba używać go z niezwykłą ostrożnością, żeby nie stworzyć wrażenia przesytu. Sprawdzi się jako akcent np. dżinsowa sofa, fotele, poduchy otoczony innymi bardziej neutralnymi kolorami.
Ślub, w którym motyw przewodni stanowi denim, powinien być utrzymany w mniej formalnym stylu (poniżej kilka propozycji) 
Jeśli lubicie industrialno- vintage'owe klimaty to jak najbardziej możecie pokusić się o użycie tego materiału. Pamiętajcie liczy się wyczucie i im mniej- tym więcej (moja ulubiona dewiza:) Pozdrawiam Was wszystkich. 
Miłego weekend'u!!
Frank de Biasi Interiors                             Bloomingville 2013

 source: 1, 2, 3

1 komentarz:

  1. Świetne te ślubne stylizację :)))))))) ja też ostatnio badałam temat - denim we wnetrzu :))) zapraszam do siebie na rewizyte :))) Pięknie tu i Ciebie:)))))
    http://m-lenat.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...