czwartek, 6 września 2012

Yellow!

Wiem, że już koniec wakacji i wszyscy oczekujemy nadejścia jesieni, pogoda jednak wyjątkowo nas rozpieszcza. Zachęcona słońcem postanowiłam poszukać słonecznych wnętrz. Jeszcze do niedawna żółty kolor, nie znalazłby się na liście akcentów kolorystycznych do mojego domu. I dobrze, że to się zmieniło, bo oficjalnie uważam ten kolor za rewelacyjny. Może nie do końca jestem fanką całych żółtych wnętrz, za to jako dodatek spisuje się on bardzo dobrze. Sami zobaczcie. Więcej znajdziecie na moim Pinterest 


I know the summer holiday has finished and we all looking for the Autumn to arrive, but surprisingly the weather decided to be kind to us and we have got a beautiful sunshine.  This has encouraged me to look for some sunshine filled interiors.
Until not so long ago yellow was not the colour you would find on a decorating list for my home. I am so glad that has changed, because officially I think this colour to be absolutely amazing. I am not to keen on everything yellow interior schemes, but as a splash of colour especially in monochrome decorated rooms it works really well.
Just see yourself. More inspirations on my Pinterest   
Images: pinterest

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...